• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj skarby Bałkanów

Odwiedź Węgry!
Europa Środkowa bez wątpienia jest regionem w którym znajdziemy bardzo wiele interesujących krajów. Polska jest tu oczywiście jednym z najlepszych przykładów, choć z drugiej strony dobrze jest raz na jakiś czas wyjechać gdzieś za granicę, bo z powodu niewielkich odległości nie będzie to dla nas zbyt duży wydatek a równocześnie zwiedzimy w taki sposób sporo interesujących miejsc.
Do zdecydowanie najbardziej godnych uwagi propozycji na pewno zaliczają się tutaj Węgry, znajdujące się całkiem blisko Polski – oddziela nas tylko Słowacja. Pomimo tego, że jest to stosunkowo niewielki kraj, to jednak możemy w nim podziwiać zarówno sporo pełnych uroku miast jak i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Budapeszt, który wszystkimi oferowanymi przez siebie zabytkami może wprawić w prawdziwy zachwyt osoby z nawet najbardziej wygórowanymi wymaganiami. W kwestii środowiska naturalnego jednym ze zdecydowanie najciekawszych miejsc jest tutaj słynne jezioro Balaton, które jest największym zbiornikiem wodnym tego typu w tym regionie Europy.
Jak zatem widać, Węgry z pewnością mają do zaoferowania bardzo wiele ciekawych rzeczy. Ciekawostką może być również fakt, że Polacy i Węgrzy dzielą ze sobą wspólną historię oraz trwającą już od całych wieków przyjaźń, przez co wakacje w tym państwie będą jeszcze bardziej interesującą propozycją dla nas wszystkich.

1. Przeczytaj to

2. Przeczytaj to

3. Zobacz teraz

4. Przeczytaj więcej

5. Więcej informacji

Categories: Podróże

Comments are closed.